”W zdumiewającym świecie stereometrii”

Klasa 2a w ramach swojego projektu edukacyjnego przeprowadziła bardzo ciekawy dowód:
Założenie – MATEMATYKA JEST JAK KURZ
Teza – JEST WSZĘDZIE I JUŻ !
Cała klasa przekonała się oraz uświadomiła innym, że z matematyką spotykamy się na każdym kroku, że to nie nudny przedmiot, ale dziedzina nauki ,która jest pożyteczna na co dzień, z którą obcujemy często nie zdając sobie z tego sprawy.
Aby zrealizować podjęty temat, uczniowie podzielili się na 6 zespołów:
I Grupę Teoretyczno-multimedialną
II Grupę Śmieciową
III Grupę Filmową
IV Grupę Zdjęciową
V Grupę Orgiami
VI Grupę Techniczną
Każda grupa, pod komendą lidera, miała przydzielone zadania i solidnie oraz terminowo się z nich wywiązywała.
Zadaniem Grupy I było zaprezentowanie faktów i ciekawostek związanych z typową stereometrią, tą która poznajemy w szkole. Grupa II stworzyła kolekcję opakowań i przedmiotów używanych na co dzień w domach, które swym kształtem przypominają wielościany lub bryły obrotowe. Z kolei przedstawiciele Grupy III wcielili się w reżyserów i szukali ciekawych konstrukcji przestrzennych czy charakterystycznych budowli w miastach naszego regionu. Grupa IV kompletowała zdjęcia krajowych i zagranicznych obiektów o ciekawej konstrukcji i zorganizowała wystawę. Członkowie grupy V postanowili wcielić się w konstruktorów i sami stworzyli ciekawe przestrzenne konstrukcje. A Grupa VI przygotowała i prowadziła publiczną prezentację. Wysiłki wszystkich uczniów zostały docenione przez jury dodatkowym dniem wycieczkowym dla całej klasy.

projekt-2a