ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI G8

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Panie: Tatiana Waluga i Aleksandra Szmyra postarały się, by każdy uczeń dowiedział się, co takiego wydarzyło się 11 listopada 1918r.
Każda klasa zapoznała się z prezentacją na temat wydarzeń z roku 1918r. Uczniowie, pracując w grupach, gromadzili informacje na temat ważnych faktów, tj.: pierwsze posiedzenie sejmu w niepodległej Polsce, postaci, np. Józefa Piłsudzkiego czy Romana Dmowskiego, czy organizacji, np. Legiony Polskie.

Następnie reprezentanci klas, korzystając z notatek wszystkich grup, zmierzyli się z testem historycznym. Najlepszymi okazały się klasy: 1b i 3e, więc konieczna była dogrywka. W ostatecznym starciu zwyciężyła klasa 3e reprezentowana przez Aleksandrę Gałę i Paulinę Ćwięczek. Dziewczyny wywalczyły dla całej klasy słodkie nagrody GRATULUEMY!!!