„Z przymrużeniem oka” VII Miejski Konkurs Frazeologiczny

„Z przymrużeniem oka”

VII Miejski Konkurs Frazeologiczny

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, którzy lubią bawić się językiem, znają frazeologizmy i potrafią się nimi posługiwać w codziennych rozmowach, do wzięcia udziału w Konkursie Frazeologicznym organizowanym przez Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

plastycznej – uczeń indywidualnie ma za zadanie przygotować pracę plastyczną na brystolu o formacie A – 3 będącą ilustracją dowolnego związku frazeologicznego (z jednej szkoły można przysłać do 8 prac do 16 listopada 2016r.);

turniej – dwuosobowa drużyna szczycąca się dobrą znajomością związków frazeologicznych i wyśmienitym poczuciem humoru weźmie udział w turnieju w MDK „Batory” 22 listopada 2016 r. o godz.9.30 (zgłoszenia dwóch dwuosobowych drużyn należy przesłać do 16 listopada na adres mailowy wojcieszko.iwona@gim8.chorzow.pl).

JEŻELI ZWIĄZKI FRAZEOLOGICZNE TO NIE TWOJA PIĘTA ACHILLESA, ZGŁOŚ SIĘ DO NAS KONIECZNIE!!!

GWARANTUJEMY ŚWIETNĄ ZABAWĘ I WSPANIAŁE NAGRODY!!!