Śląska Ojczyzna Polszczyzna – już po przesłuchaniach

Ponad 30 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Chorzowa, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Rybnika, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, a nawet Istebnej,  wzięło udział w ubiegłym tygodniu w eliminacjach do Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”. Każdy z nich zaprezentował na scenie MDK „Batory” jeden tekst prozą, niekiedy własnego autorstwa.

Oto skład naszego jury:

Pani Aleksandra Kurek (Urząd Miasta Chorzów), Pani  Bronisława Skrzypek (emerytowana nauczycielka SP 18), Pani Halina Pisarek (IV LO w Chorzowie), Pani Małgorzata Watolla (nauczycielka w ZSO nr 2 w Chorzowie), Pan Michał Aloszko (Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie)

W rolę konferansjerów już po raz trzeci wcielili się absolwenci naszej szkoły – Paulina Niesler
i Michał Chudzik.

Wybrani przez Jury najlepsi młodzi artyści wystąpią wraz z uczniami szkół podstawowych
w Finale Konkursu 14 marca br. w Chorzowskim Centrum Kultury o godz. 9.30.

Gratulujemy!

Finaliści: