21 wrzesień – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” . Włączyliśmy się w tą akcje przez przeprowadzenie rozmów i wspólnej refleksji uczniów oraz poprzez umieszczenie plakatów na korytarzach szkoły, informujących o tym wydarzeniu.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.