Bank pomysłów.

11 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły Kamil Klima, Dawid Myszor, Artur Barczyk i Kamil Gościniak wraz z nauczycielem panem Adamem Postulką uczestniczyli w lekcji pokazowej w ramach III Chorzowskiego Banku Pomysłów na ciekawą i nietypową lekcję wychowania fizycznego. Organizatorem i pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy swoimi pomysłami dzielili się na Hali MORiS , gdzie spotkało się 16 szkół nie tylko z Chorzowa, ale i miast sąsiednich. Nasza szkoła w czasie 45 min. lekcji prezentowała ćwiczenia z elementami sztuk walki, w których zwracaliśmy uwagę na koordynację, szybkość i siłę wykonywanych ćwiczeń. Jak się okazało, najbardziej zainteresowani byli chłopcy, ale dziewczyny również z zaangażowaniem próbowały swoich umiejętności. Uczestniczyliśmy także w lekcjach prowadzonych przez inne grupy. Przedstawiciel Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, który został zaproszony jako obserwator tych nietypowych i ciekawych lekcji, docenił kreatywność uczniów i nauczycieli, zaproponował zatem, by w przyszłym roku zorganizować taką samą imprezę na uczelni. Cieszymy się, że będziemy mogli zachęcać jeszcze szersze grono osób do aktywności fizycznej, tak bardzo cenionej i rozwijanej w naszej szkole.