100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy w naszej szkole już w tym tygodniu:
8 listopada, w czwartek, o godz.12.20 , uroczyście posadziliśmy drzewko, a pod nim umieściliśmy kapsułę czasu. Włożyliśmy do niej prace uczniów z klas 2, 4 i 5 SP na temat Życzenia dla Niepodległej oraz przedstawiające Świat za sto lat widziany oczami dziecka. Uczniom towarzyszyły przedstawicielki 110 KDH Szare Szeregi im. Tadeusza Zawadzkiego Zośka, które przeprowadziły krótką musztrę.
Główne uroczystości odbyły się w piątek, 9 listopada. W tym dniu wszyscy uczniowie uczestniczyli w akademii przygotowanej przez uczniów klas 1 SP, 3 Gimnazjum oraz szkolny chór Akolada. O godzinie 11.11 cała nasza szkolna społeczność wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej Rekord dla Niepodległej i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.