Bohaterki z Chorzowa

W dniu 8 marca, w Dniu Kobiet, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 4 w ramach drugiej edycji lokalnej akcji „Bohaterki z Chorzowa”, organizowanej przez Urząd Miasta w Chorzowie .

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie młodych ludzi do podążania za swoją pasją. Naszych uczniów inspirowała Pani Aleksandra Gajewska– Dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie, która spotkała sie z klasą 4a oraz Wiktoria Sikorska, zawodniczka reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, która spotkała sie z uczniami klasy 4b. w spotkaniu uczestniczyła także jej mama Barbara Sikorska.

Opowiadając o swojej zawodowej karierze i sukcesach obie panie podkreślały, co dzięki zainteresowaniom udało się im osiągnąć. Podkreślały, że za tym co osiągnęły stoi ciężka praca, wytrwałość ale i pasja do tego, co się robi. Uczniowie klasy 4a mogli przymierzyć prawdziwe teatralne kostiumy, zabawić się w stylistów i garderobiane. Klasa 4b poczuła ciężar hokejowego stroju sportowego i poznała kulisy tego sportu.

Inspiracją chorzowskiej akcji są historie kobiet, które zostały opisane w książkach „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo, które w ramach kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, otrzymała każda szkoła wspierająca akcję. Oba tomy tej książki oraz wydaną w tym roku pozycję dla chłopców – „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” Bena Brooksa, można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że opowieści o sukcesach i pasjach przedstawionych kobiet zachęcą nasze uczennice do podejmowania życiowych wyzwań, chłopców natomiast do wspierania koleżanek, partnerskiej postawy oraz podejmowania własnych wyzwań.