Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Otwarty w Osiemnastce

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej szkoły podczas Dnia Otwartego w dniu 22 marca 2018 r. w godzinach 16.00-18.00.

Do zobaczenia!

Przebieg Dnia Otwartego

więcej »»

VIII Wieczornych Spotkaniach z Matematyką w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki

9 marca od 17.00 do 22.00 uczniowie klasy 4 brali udział w VIII Wieczornych Spotkaniach z Matematyką w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki.
Poznali hieroglify, pisali na ulepionych przez siebie glinianych tabliczkach , brali udział w grach i zabawach logicznych , poznali matematyczne frazeologizmy. Posługując się szyfrem Cezara i alfabetem Morse’a znaleźli drogę do ukrytego skarbu.
Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie, a matematyka została królową nauki po raz kolejny. więcej »»

3 miejsce dla siatkarzy !

Podobny obraz  Na kompleksie sportowym ,,Hajduki”, rozegrany został finał Mistrzostw Chorzowa w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

więcej »»

Mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie zjazdowym.

Podobny obrazDużym sukcesem naszych uczniów zakończyły się Mistrzostwa Chorzowa narciarsko-snowbordowe szkół gimnazjalnych w Wiśle, które odbyły się  8 marca. Nasi zawodnicy zdobyli tytuł Wicemistrzów Chorzowa, ulegając jedynie gimnazjum dwujęzycznemu ,  wyprzedziliśmy zarówno szkoły sportowe, jak też szkołę społeczną.

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

więcej »»

Bohaterki z Chorzowa

W dniu 8 marca, w Dniu Kobiet, odbyło się spotkanie uczniów klas 4 i 7 w ramach lokalnej kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, zorganizowanej z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie młodych chorzowianek do podążania za swoją pasją. Naszych uczniów inspirowała Pani Małgorzata Kern – Skarbnik Miasta Chorzowa. Opowiadając o swojej zawodowej karierze i edukacji – pasji do matematyki i nauki języków obcych – podkreślała, co dzięki zainteresowaniom udało się jej osiągnąć. Ciekawe studia, liczne zagraniczne podróże – to wszystko było możliwe dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w podejmowane zadania. Podczas spotkania, Pani Małgorzata Kern, przedstawiła historie kobiet, które zostały opisane w książkach  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo i „Damy, dziewczyny, dziewuchy” A. Dziewit – Meller, które w ramach kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, otrzymała każda szkoła wspierająca akcję. Książki te można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że opowieści o sukcesach i pasjach przedstawionych kobiet zachęcą nasze uczennice do podejmowania życiowych wyzwań, chłopców natomiast do wspierania koleżanek i partnerskiej postawy.

Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic.

Sukcesem naszych siódmoklasistów zakończyły się eliminacje turnieju kibiców w projekcie „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”, który został zorganizowany przez Urząd Miasta Chorzów w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego, w środę 28 lutego. Nasza szkoła zajęła w eliminacjach pierwsze miejsce i bliscy jesteśmy, by powtórzyć wieloletni sukces, kiedy wygrywaliśmy turniej kibiców. Nasz tegoroczny doping był barwny, dynamiczny i porażający, mimo że wzięło w nim udział zaledwie 15 uczniów klas siódmych  – za to świetnie przebranych i energicznie kibicujących w rytmie bębna i przy wsparciu naszych cheerleaderek.

więcej »»

Matematyczna głowa do zadań specjalnych gotowa

Śląskie – Inwestujemy w talenty jest projektem Samorządu Województwa Śląskiego realizowanym przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego .

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (85%), budżetu państwa (10%) oraz budżetu Województwa Śląskiego (5%).

Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych poprzez stypendia naukowe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie i uczennice w czasie pobierania stypendium podlegają opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcy zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają.

Miło nam ogłosić, iż uczeń klasy 2f Wiktor Kiełczewski, będący pod opieka nauczyciela matematyki Joanny Martyni , uzyskał stypendium w ramach III edycji projektu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zaproszenie na szkolne święto liczby π

Zespół nauczycieli matematyki ma zaszczyt a zarazem przyjemność zaprosić na możliwość bliskiego kontaktu z matematyką  podczas szkolnego święta liczby π.

 

W ramach święta przewidziane są między innymi :

  • konkurs na plakat związany z liczbą π dla uczniów klas 4 i 7
  • konkurs wiedzy na temat liczby π dla uczniów klas 2 i 3
  • konkurs na najładniej ozdobioną liczbę π dla uczniów klas 1

 

więcej »»

Informator dla absolwentów gimnazjów

Informujemy, że ukazał się Informator dla absolwentów gimnazjów, który zawiera informacje o ofercie edukacyjnej chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się. Informator jest dostępny:

http://www.chorzow.eu/dla-mieszkanca/2012-04-26-13-20-26/inne.html

oraz u wychowawców klas, a także u pedagoga szkolnego.

Uczniowie klas III będą też uczestniczyli w szeregu przedsięwzięć, dzięki którym poznają bliżej oferty chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Joanna Piećko-Szopińska
Dyrektor Szkoły