Biuletyn Informacji Publicznej

Niebo w zasięgu ręki

W dniach 6 i 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium. Duża kopuła o średnicy 5 m została zainstalowana na dwa dni w Sali gimnastycznej. Uczniowie z klas 1,2 7 i 8 szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach lekcyjnych pod sferycznym niebem, poznawali i utrwalali pojęcia takie jak widnokrąg, horyzont, zenit, kierunki świata itp. Ogromne wrażenia na uczniach zrobił nocny widok nieba z mnóstwem gwiazd, którego nie można zobaczyć nocą w mieście.

Xperience London

Londyńska grudniowa przygoda rozpoczęła się  rankiem we wtorek, kiedy to w Greenwich własnymi stopami przekroczyliśmy południk zerowy. Tam zwiedziliśmy wnętrze National Maritime Museum, z którego przeszliśmy do Tower of London. Po krótkim odpoczynku i degustacji angielskiego rarytasu fish@chips, ruszyliśmy do Bank of England,w którym największą gwiazdą okazała się sztabka złota. Na koniec dnia podziwialiśmy wieczorną panoramę Londynu z tarasu domu towarowego One New Change, a następnie udaliśmy się do stacji metra. Zmęczeni i pełni wrażeń dotarliśmy do naszych angielskich gospodarzy.

Dzień drugi rozpoczęła wspinaczka po 528 schodach w St.Paul’s Cathedral. Kolejnym punktem programu były zachwycające figury woskowe u Madame Tussauds, a także eksponaty w British Museum. Wieczór zaś upłynął na zakupowym szaleństwie w Primarku. Trzeci dzień rozpoczął się spacerem po Westminster City Hall oraz St.James Park zwieńczony sesją fotograficzną pod Buckingham Palace. Stamtąd przeszliśmy do Knightsbridge, w którym główną atrakcją było Natural History Museum.

Pożegnanie z Londynem czwartego dnia, to przejażdżka  London Eye i rejs po Tamizie.

Wizyta w kraju Harrego Pottera i Sherlocka Holmesa  na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do udziału  w kolejnej XIV edycji Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie 24 .stycznia 2019. Regulaminy i karty zgłoszeń w załącznikach.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!!

Regulamin XIV Konkursu kolęd(gimnazjum)2019

Regulamin XIV konkursu kolęd i pastorałek szkoła podstawowa-2019

Regulamin XIV konkursu kolęd i pastorałek szkoły ponadgimnazjalne-2019

Miejskie Strojenie Choinki

6 grudnia w Parku Hutników odbyło się Miejskie Strojenie Choinki.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz przedstawiciele chorzowskich instytucji zawiesili kolorowe ozdoby na kilkumetrowej choince.

Pojawił się święty Mikołaj oraz śnieg.

Nie mogło nas tam zabraknąć!

Przeniesienie zajęć tanecznych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego

 

Zajęcia taneczne Tanecznym krokiem z Mikołajem zostają przesunięte na sobotę 15 grudnia o godzinie 9.30 ze względów losowych. Zapraszamy chętne dzieci w wieku 5-11 lat, nie tylko z naszej szkoły.

Zgłoszenia : lesik.beata@gim8.chorzow.pl lub w sekretariacie.

Zapraszamy serdecznie

Dzisiejszy listopadowy dzień upłynął w magicznej atmosferze.

Po 5 lekcji, na holu, można było poczęstować się babeczką z niespodzianką, zapoznać się z symboliką imion oraz poznać horoskop, a uczniowie klasy 3f zaproponowali kilka interesujących wróżb np. można było zakręcić na kole andrzejkowym, wylosować symbol spod kubeczka lub ukłuć szpilką serce. Po 6 lekcji rozpoczęto wielkie poszukiwania ukrytych symboli andrzejkowych. Słodka nagroda czekała na każdego uczestnika zabawy. Klasy młodsze wzięły udział w konkursie z wykorzystaniem własnych butów.
Chrupiąca nagroda ucieszyła wszystkich małych łasuchów.

Maskotki, pluszaki, słodziaki w szkolnych ławkach

Ostatni tydzień listopada rozpoczęliśmy przytulankowym akcentem. Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ukochanymi maskotkami. W ławach zasiadły misie, świeżaki, słodziaki. Często pluszaki były większe od ich właścicieli. Największego misia przyniosła Martnka
z klasy pierwszej B.
Rekordzistami w ilości przyniesionych do szkoły maskotek okazali się uczniowie klasy czwartej B. Zgromadzili ponad 150 przytulanek.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Zwycięstwo siatkarzy

Podobny obraz  Przygotowując się do mistrzostw Chorzowa , szkolna reprezentacja siatkarzy rozegrała mecz towarzyski z Gimnazjum nr 2. Głównym  celem spotkania było sprawdzenie umiejętności techniczno – taktycznych naszej drużyny. Udało nam się rozegrać  5 setów, przećwiczyliśmy wszystkie kombinacje taktyczne. Drużyna odniosła sukces wygrywając  poszczególne sety wynikiem 25:11; 25:18; 25:9; 25: 19; 25:27.  Gratulujemy i już myślimy o kolejnych meczach sparingowych naszych siatkarzy.

więcej »»