Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka szkolna do Berlina

W dniach 7.-8. 12. 2017r. odbyła się szkolna wycieczka do stolicy Niemiec. Aż 75 uczniów zdecydowało się zwiedzić Berlin i zaznać tropikalnego klimatu w parku wodnym Tropical Island. Zwiedziliśmy wiele ważnych miejsc w Berlinie Wschodnim i Zachodnim, poznaliśmy jego historię i poczuliśmy magiczny klimat jarmarków bożonarodzeniowych, które należą do tradycji adwentowych państw niemieckojęzycznych.

Relacje uczniów najlepiej oddadzą wrażenia uczestników wycieczki:

więcej »»

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Zabrza, Katowic, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór do wzięcia udziału  w

XIII EDYCJI

 „KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH”

więcej »»

Zapraszamy uczniów i ich opiekunów

  szkół ponadgimmnazjalnych  Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich do wzięcia udziału

XIII EDYCJI

 „KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH”

więcej »»

Konkurs „Kubuś i przyjaciele”

Mamy przyjemność poinformować, że Dorota Nogaj (kl.1a) uczęszczająca do świetlicy Świetlik otrzymała wyróżnienie w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Kubuś i przyjaciele” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Chorzowie.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów!

Karolina Fąderska, Agnieszka Wojczyk

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami

 Integracyjnymi serdecznie zapraszają

na jasełka pt. „Cicha noc”,

które odbędą się 22.12.2017 o godz. 9:30  w MDK Batory.

„Z matematyką i fizyką za pan brat”.

30 listopada w SP nr45 w Bytomiu odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas II i III gimnazjum „Z matematyką i fizyką za pan brat”.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronka Strasburger z 3b, Patrycja Wyciślok z 3b, Fabian Wieczorek z 3e oraz Wiktor  Kiełczewski z 2f, któremu udało się wywalczyć II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Chodzące encyklopedie

Ostatnie dni w naszej szkole upłynęły na poszukiwaniu wspólnego języka z uczniami różnych chorzowskich szkół, którzy patrząc na świat przez różowe okulary, starali się dowieść , że nie taki diabeł straszny, jak go malują. W tym roku po raz pierwszy nasz Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka” odbył się w dwóch odsłonach. 24 listopada w szranki stanęli gimnazjaliści, natomiast 27 listopada wiedzą popisywali się uczniowie klas 6 i 7 chorzowskich szkół podstawowych. więcej »»

Dzień Pluszowego Misia

W piątek 24 listopada obchodzono w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszaki, z którymi zostali sfotografowani.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat najbardziej znanych misiów oraz zabrać ze sobą cytaty z „Kubusia Puchatka”.

Po południu świetlicę odwiedziła uczennica klasy 2f gimnazjum, która czytała Świetlikom bajki o misiach.

 

 

więcej »»

Wspinaczkowe Mistrzostwa Chorzowa

W dniu 16.11.2017 r. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział we Wspinaczkowych Mistrzostwach Chorzowa. Start w zawodach budził w nich sporo obaw i wzbudzał wiele emocji, gdyż dla większości,  była to ich pierwsza przygoda ze wspinaczką skałkowa. Drogi przejścia były wymagające i nie każdemu udało się je pokonać. Mimo to dzielnie walczyli o każdy chwyt, by dojść jak najszybciej, a w finale jak najdalej. Gratulujemy zajętych miejsc i zapraszamy na kolejne zawody.

Klasyfikacja dziewcząt: Aneta Drabik 18 miejsce, Antonina Wojcieszko 21 miejsce, Natalia Ćwięczek 6 miejsce.

Klasyfikacja chłopców: Janusz Chudek 15 miejsce, Mateusz Czop 7 miejsce, Bartosz Przywara 22 miejsce.

Jerzy Stępień

W dniu 10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić ten dzień, organizatorzy uroczystości, uczniowie klas: 1 a, 4, 2e, 2f i 2c przygotowali wraz z paniami Agnieszką Pogodą, Bożeną Krężel, Sylwią Kowalską i Iloną Łaskawską, inscenizację, która wszystkim zgromadzonym przypomniała ważne fakty historyczne związane z 11 listopada 1918r.

Wiele symbolicznych scen, piękne recytacje i śpiew najmłodszych uczniów, pomogły w uroczystym świętowaniu tej wyjątkowej rocznicy w historii naszego kraju. Uroczystość uświetniły także galowe stroje, piękne kotyliony przypięte do strojów uczniowskich oraz przygotowane przez uczniów plakaty, dokumentujące rocznicę odzyskania niepodległości.

To były bardzo uroczyste chwile, a głośne śpiewy „Przybyli ułani pod okienko” jeszcze przez kilka przerw można było usłyszczeć na korytarzach naszej szkoły…

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

więcej »»