Biuletyn Informacji Publicznej

Mistrzostwa Chorzowa w piłce nożnej.

Podobny obraz    12 kwietnia na boisku AKS w Chorzowie odbył się Miejski Finał Piłki Nożnej z udziałem naszej drużyny, która wyszła z grupy dzielnicowej pokonując Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 2.

Finał, jak zwykle, był mocno obstawiony przez szkoły sportowe Ruchu Chorzów, Stadionu Śląskiego i Gimnazjum nr 11. Ostatecznie wywalczyliśmy 3 miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni. Skład drużyny to:

Piotr Wach, Dawid Kostrzewa, Bartek Korbecki, Roland Żurek, Szymon Jędrusik, Kamil Pluta, Dawid Strzoda, Bartek Biedal, Hubert Sroka, Paweł Waćkowski. Gratulujemy naszym zawodnikom!

 

Bank pomysłów.

11 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły Kamil Klima, Dawid Myszor, Artur Barczyk i Kamil Gościniak wraz z nauczycielem panem Adamem Postulką uczestniczyli w lekcji pokazowej w ramach III Chorzowskiego Banku Pomysłów na ciekawą i nietypową lekcję wychowania fizycznego. Organizatorem i pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy swoimi pomysłami dzielili się na Hali MORiS , gdzie spotkało się 16 szkół nie tylko z Chorzowa, ale i miast sąsiednich. Nasza szkoła w czasie 45 min. lekcji prezentowała ćwiczenia z elementami sztuk walki, w których zwracaliśmy uwagę na koordynację, szybkość i siłę wykonywanych ćwiczeń. Jak się okazało, najbardziej zainteresowani byli chłopcy, ale dziewczyny również z zaangażowaniem próbowały swoich umiejętności. Uczestniczyliśmy także w lekcjach prowadzonych przez inne grupy. Przedstawiciel Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, który został zaproszony jako obserwator tych nietypowych i ciekawych lekcji, docenił kreatywność uczniów i nauczycieli, zaproponował zatem, by w przyszłym roku zorganizować taką samą imprezę na uczelni. Cieszymy się, że będziemy mogli zachęcać jeszcze szersze grono osób do aktywności fizycznej, tak bardzo cenionej i rozwijanej w naszej szkole.

 

Sukces w Konkursie Regionalnym „Zielono mam w głowie”

Z przyjemnością informujemy, że w IV Regionalnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym

„Zielono mam w głowie”  I miejsce zajął Maciej Grettka uczeń kl.3e,

II miejsce zajęła Daria Szentak uczennica kl.3e.

Serdecznie gratulujemy !

Sukces w Miejskim Konkursie HIV/AIDS

Z przyjemnością informujemy, że 12 kwietnia odbył się  IV Miejskim Konkursie HIV/AIDS.

Nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

w kategorii TEST WIEDZY – I miejsce zajęła Patrycja Wyciślok uczennica kl.3b

w kategorii : PLAKAT ”PROFI-HIV” – I miejsce zajęła Roksana Kucharczyk uczennica kl.3e

w kategorii: PRZESTRZENNY MODEL BUDOWY WIRUSA HIV – III miejsce zajęła  Zuzanna Kolińska

uczennica kl.3b

Serdecznie gratulujemy!!!

Dzień Czekolady

Z okazji przypadającego 12 kwietnia Dnia Czekolady, w czwartek w naszej szkole odbyły się obchody tego najsłodszego dnia w roku. Uczniowie szukali kuponów, które wymieniali na słodki poczęstunek. Dodatkowo na korytarzu, zorganizowaliśmy bieg po kostkę czekolady. Pyszny to był dzień, szkoda, że przypada tylko raz w roku. 🍫🍫🍫

 

 

Wszyscy lubimy baśnie…

Pod hasłem „Wszyscy lubimy baśnie” czwartoklasiści realizujący innowację medialną przygotowali prezentacje swoich ulubionych opowieści. W ławkach zasiedli Czerwony Kapturek, Świniopas czy Kopciuszek. Nie zabrakło też Kota w butach , Jasia i Małgosi , Słowika. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najpopularniejsze utwory Hansa Christiana Andersena, braci Grimm i poznać nowe , jak np. „Plastry Czarownicy” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.
Baśnie uczą i bawią. My bawiliśmy się doskonale!

Iwona Wojcieszko

Jak osoby z autyzmem postrzegają świat? Warsztaty dla uczniów klas pierwszych.

9 kwietnia uczniowie klasy 1 a i b mieli okazję dowiedzieć  się, jak osoby z autyzmem i zespołem Aspergera postrzegają  otaczający ich świat.

Aby się o tym przekonać  wykonywali  zadania, np.: z zasłoniętymi oczami dotykali różnych substancji (kisiel, wata, kasza z galaretką), próbowali wycinać obrazek w grubych rękawiczkach oraz okularach z częściowo zasłoniętymi szkłami. Dla odważnych był przygotowany duży karton z otworami, przez które próbowali oglądać prezentowane ilustracje. Uczniowie mieli także za zadanie opowiedzieć o treści czytanego wiersza, podczas gdy jednocześnie były czytane dwa inne utwory, a w tle było słychać głośną muzykę.

Po warsztatach uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach i odczuciach.

Karolina Fąderska

Bożena Krężel

KONKURS NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ

W SP nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi, odbył się konkurs międzyszkolny na najpiękniejszą pisankę wielkanocną zorganizowany przez p. Agnieszkę Wojczyk i p. Karolinę Fąderską. Rozstrzygnięcie miało miejsce 5 kwietnia.  Wręczenie nagród odbyło się 9 i 10 kwietnia.

W konkursie brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z SP 18, SP 34 oraz SP 5.

 

Wyniki konkursu

1.miejsce  ex aequo Maksymilian Nawrot z SP 5, Tatiana Pakuza SP 18

2.miejsce ex aequo Karolina Kolarska SP 5, Jagoda Wożniak SP 34

3.miejsce ex aequo Leokadia Słupkowska SP 18, Katarzyna Tyc SP 5

 

Wyróżnienia

Klaudia Naczaj SP 5

Maja Aloszko SP 34

 

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

Siatkarki – tuż za podium.

Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka - rysunki W Mistrzostwach Chorzowa w siatkówce dziewcząt, reprezentacja naszej szkoły  uplasowała się na 4 miejscu.

Skład drużyny : Okoń Wiktoria – kapitan drużyny, Klarenbach Magdalena, Zbylut Natalia, Jurczok Agnieszka, Weresa Dorota, Prusinowska Natalia,  Białek Dominika, Lewek Anna, Chmiel Magdalena, Kądzielawa Dominika, Manowska Magdalena, Poturalska Karolina, Sogorska Julia. Gratulujemy!