Biuletyn Informacji Publicznej

Wielki Finał „Talentowni” już w środę

 

„Talentownia” – jak zwykle – wzbudziła sporo emocji. Zobaczyliśmy aż dziewięć ciekawych projektów edukacyjnych zaprezentowanych przez uczniów klas siódmych i drugich. Pozostałe klasy przedstawiły również imponujące efekty swojej ciężkiej, ale zapewne przyjemnej,  pracy: piosenki, tańce, spektakle teatralne, filmy, prezentacje multimedialne. Po raz pierwszy od lat mogliśmy podziwiać na scenie talenty pierwszaków i czwartoklasistów. Wszystkim wychowawcom i uczniom gratulujemy! Zaprezentowaliście się doskonale! W najbliższą środę, o godz. 17.00, w MDK Batory, dowiemy się, czyj występ zrobił największe wrażenie na Jury, kogo wyróżnili nauczyciele i uczniowie. Zapraszamy!

Czwartoklasiści w Rozrywce

Podczas tegorocznej „Talentowni” uczniowie klasy czwartej pokazali wspaniałe umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne. Występy na scenie tak im spodobały się, że postanowili kontynuować przygodę z teatrem i wybrali się do chorzowskiej Rozrywki, by pod okiem zawodowych aktorów szlifować swoje talenty.
Wcielanie się w rolę służby, proboszcz, profesora, złodziei czy arystokracji wychodziło im fantastycznie. Doskonale też poradzili sobie z niełatwymi dialogami.

    Iwona Psykała
Iwona Wojcieszko

Mamy bakcyla do finansów

W tym roku szkolnym, nasza szkoła, po raz pierwszy przystąpiła do EUROPEJSKIEGO QUIZU FINANSOWEGO.

W wyniku szkolnych eliminacji, przeprowadzonych wśród uczniów klas II , z wykorzystaniem platformy Kahoot, do finału krajowego zakwalifikowały się pary uczniów z kl.2e, 2b i 2f.

13 marca, nasi gimnazjaliści zmagali się w finale z 572 parami finalistów z całej Polski. Niestety żadna z naszych par nie awansowała do finału międzynarodowego, który odbywał się w Brukseli, ale organizatorzy konkursu przyznali wyróżnienia i nagrody również na etapie krajowym.

Miło nam donieść ,że para w składzie: Kamil Bublij i Wiktor Kiełczewski z 2f zajęli III miejsce w województwie Śląskim.

Gratulujemy!

Ze względu na deszczową pogodę festyn zostaje przełożony.

Poinformujemy Państwa o nowym terminie. Trzymamy kciuki za pogodę następnym razem.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie

FESTYN RODZINNY „PROMIENNIE W BATORYM”

Już po raz dziesiąty zapraszamy na Festyn Rodzinny „Promiennie w Batorym”. W najbliższy piątek 18 maja w godzinach 16.00 – 20.00 na terenie naszej szkoły czeka na Was wiele atrakcji i niespodzianek. W planie:

– występy artystyczne przedszkolaków Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 20, uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz artystów z zespołu One Voice;

– dmuchany zamek, KuleBele, Fotobudka;

– artystyczne konkursy i gra w Twistera;

– tor przeszkód i inne sportowe zabawy;

– Historyczny Pokój Zagadek i quiz śląski;

– strzelanie z łuku do tarczy;

– malowanie twarzy.

Dla smakoszy i łasuchów przygotowaliśmy domowe ciasta, przepyszny bigos  i kiełbaski, które będzie można upiec w ognisku. Zatem jeśli nie macie jeszcze planów na piątkowe popołudnie , zapraszamy do „Osiemnastki” w Batorym. Będzie się działo!!! Czekamy na Was !!!!

Startujemy!!!

Rejestrujemy się (zakładamy konto) na stronie:

https://podworko.nivea.pl

  (Z jednego adresu IP można oddać 5 głosów w ciągu jednego dnia).

Wyszukujemy lokalizację naszej szkoły.

Głosujemy codziennie do 21 czerwca.

(Ważne, aby kliknąć hasło „GŁOSUJ” 2 razy – najpierw akceptujemy regulamin, następnie weryfikację Captcha – dopiero po pojawieniu się komunikatu „Dziękujemy za oddany głos” jesteśmy pewni, że głos zostanie zliczony) – podliczanie głosów następuje raz dziennie.

Namawiamy do zabawy rodzinę, znajomych, kolegów, koleżanki.

Bieg na orientację

Znalezione obrazy dla zapytania bieg na orientację Tradycyjnie w Parku Śląskim rozegrane zostały Mistrzostwa Chorzowa w Biegu na Orientację dziewcząt i chłopców. Z dumą informujemy, że  reprezentacja dziewcząt zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!

Indywidualne wyniki dziewcząt:

Daria  Szentak –     2 miejsce – czas 47,04 – o błędu ( odnalezione pkt na mapie)

Julia Hoszek. –  3 miejsce – czas 50,42 – o błędu

Zuzanna Kotasińska –  6 miejsce – czas 57,42 – o błędu

Julia Bas  – 26 miejsce – czas 86,43 – o błędu.

Reprezentacja chłopców zajęła 9 miejsce.

Indywidualne wyniki chłopców:

Maciej Grettka – 2 miejsce – czas 36,55 – 0 błędu

Fabian Wieczorek – 34 miejsce –  czas 63,23 –  2 błędy

Mateusz Rybarz –  40 miejsce – czas 113,55 – 5 błędów

Bartosz Sośnica – kontuzja.

WYNIKI II REGIONALNEGO KONKURSU „MISTRZOWIE LOGIKI”

W dniu 9 maja Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zorganizowała II Regionalny Konkurs Mistrzowie Logiki, który odbył się w MDK Batory. Jest on kontynuacją przeprowadzanego od trzynastu lat miejskiego konkursu pod tą samą nazwą.  Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Patronatem objął go doradca metodyczny Grzegorz Derbis, który oficjalnie dokonał otwarcia konkursu.
Zmagania zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:
– uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej
– uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum
Rywalizacja przeprowadzona została  w systemie drużynowym (drużyny dwuosobowe). W konkursie wzięło udział 50 uczestników: 13 zespołów reprezentowało młodszą  grupę wiekową, a w grupie starszej było 12 zespołów.
Drużyny reprezentujące szkoły z Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej oraz Świętochłowic miały za zadanie rozwiązanie logicznych zadań konkursowych oraz stworzenie rebusu matematycznego lub logicznego. Każdy zespół dostarczył  rebus w dniu konkursu organizatorowi.

Po trudnych potyczkach logicznych zostały wyłonione najlepsze drużyny:

W grupie wiekowej 1-6 szkół podstawowych:

I miejsce  zajęła Szkoła Podstawowa nr 38
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 22
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14

W starszej grupie wiekowej:

I miejsce zajął Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej
II miejsce zajęło Gimnazjum Sportowe nr 11
III miejsce- Gimnazjum nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego

Gratulujemy!
Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone do szkół do 30.05.2018r.

więcej »»

Podwórko Talentów

Intrygujący tytuł, prawda? Zamarzyło się nam takie podwórko, na którym można się bawić, ale także rozwijać swoją kreatywność i talenty. Postanowiliśmy wziąć  udział w akcji Firmy NIVEA i zawalczyć o takie podwórko w naszej okolicy. Jako szkoła zgłosiliśmy lokalizację pod takie podwórko i zaczęliśmy działać. Koordynatorami akcji zostali panowie Jerzy Stępień i Maciej Kozubski. To przy ich pomocy nakręciliśmy film i wysłaliśmy do na konkurs. Tylko 5 placów zabaw powstanie jako nagrody w tym konkursie, a ogłoszenie wyników już 10 maja br.

Jeżeli nam się nie uda, powalczymy oczywiście dalej. Kolejni zwycięzcy zostaną wybrani w wyniku głosowania internetowego. Zostanie wtedy wyłonionych 15 lokalizacji w zależności od wielkości miasta. Mamy szansę na jedną z pięciu nagród, bo Chorzów zalicza się do miast powyżej 60 tysięcy mieszkańców.  Będziemy prosić Was wtedy o pomoc i wsparcie, głosowanie odbywać się będzie od 11 maja do 21 czerwca.

W każdej chwili możecie wirtualnie pospacerować po takim Podwórku Talentów, korzystając z linku organizatorów NIVEA  https://podworko.nivea.pl/wycieczka/.