Biuletyn Informacji Publicznej

Z królową nauk za pan brat

Może nie wszystkim wiadomo, że 14-ego marca (czyli w dniu, którego datę, przynajmniej w formacie amerykańskim, zapisuje się jako 3.14) obchodzimy Dzień Liczby π .

Samo święto oczywiście obchodzone jest z przymrużeniem oka, i chodzi wyłącznie o spopularyzowanie matematyki poprzez jej najbardziej popularną ale jakże skomplikowaną stałą, która nie przestaje fascynować, i wciąż daje do myślenia.

W tym roku uczniowie naszej szkoły, aby uczcić jubilatkę, wzięli udział w festiwalu nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowanym na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wśród przygotowanych wykładów, warsztatów czy pokazów coś atrakcyjnego znalazł dla siebie zarówno pasjonat, jak i ten, kto chciałby dopiero odkryć urok nauk ścisłych, czy nawet ktoś, kto określa sam siebie jako zaprzysięgłego humanistę. Popularnością wśród uczniów cieszyły się konkursy, zagadki i gry.

 

Do niewymiernego zobaczenia za rok.

więcej »»

Projekt Piwonia

W dniu 10 grudnia w Osiemnastce ruszył projekt Piwonia. W projekcie przewidziano do realizacji pięć różnorodnych zadań. W dniu 7 marca odbyły się kolejne spotkanie z bloku informatycznego. Uczniowie tym razem zostali zaproszeni na Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Zobaczcie relacje:)

Bohaterki z Chorzowa

W dniu 8 marca, w Dniu Kobiet, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 4 w ramach drugiej edycji lokalnej akcji „Bohaterki z Chorzowa”, organizowanej przez Urząd Miasta w Chorzowie .

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie młodych ludzi do podążania za swoją pasją. Naszych uczniów inspirowała Pani Aleksandra Gajewska– Dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie, która spotkała sie z klasą 4a oraz Wiktoria Sikorska, zawodniczka reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, która spotkała sie z uczniami klasy 4b. w spotkaniu uczestniczyła także jej mama Barbara Sikorska.

Opowiadając o swojej zawodowej karierze i sukcesach obie panie podkreślały, co dzięki zainteresowaniom udało się im osiągnąć. Podkreślały, że za tym co osiągnęły stoi ciężka praca, wytrwałość ale i pasja do tego, co się robi. Uczniowie klasy 4a mogli przymierzyć prawdziwe teatralne kostiumy, zabawić się w stylistów i garderobiane. Klasa 4b poczuła ciężar hokejowego stroju sportowego i poznała kulisy tego sportu.

Inspiracją chorzowskiej akcji są historie kobiet, które zostały opisane w książkach „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo, które w ramach kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, otrzymała każda szkoła wspierająca akcję. Oba tomy tej książki oraz wydaną w tym roku pozycję dla chłopców – „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” Bena Brooksa, można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że opowieści o sukcesach i pasjach przedstawionych kobiet zachęcą nasze uczennice do podejmowania życiowych wyzwań, chłopców natomiast do wspierania koleżanek, partnerskiej postawy oraz podejmowania własnych wyzwań.

Dziękujemy za patronat medialny redakcji „Gońca Górnośląskiego”

Od wielu lat redakcja „Gońca Górnośląskiego” obejmuje patronatem medialnym Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”, który w tym roku organizujemy po raz osiemnasty.

Serdecznie dziękujemy Pani Hannie Grabowskiej-Macioszek, redaktor naczelnej miesięcznika.

 

Na zdjęciu: Michał Chudzik, absolwent naszej szkoły, czterokrotnie prowadził Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej w MDK Batory

Jesteśmy Mistrzami Chorzowa w siatkówce !

Podobny obraz    W Mistrzostwach Chorzowa w siatkówce  reprezentacja chłopców zdobyła 1 miejsce.  Mecz finałowy dostarczył zawodnikom i kibicom mnóstwo emocji. Najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany – Szymon Jędrusik.

Skład drużyny:

Janik Ilias kl 3e- kapitan drużyny,  Marek Frychel kl 3b,  Ambroziak Patryk,-, Jędrusik Szymon, Krawczyk Filip, Niechcioł Jakub, Pluta Kamil,Twardowski Jakub, Zieliński Artur, Zok Maksym- kl 3e.

Gratulujemy !

 

 

Puchar Dyrektora – dla dziewcząt z kl 3e!

Podobny obrazDobiegły końca rozgrywki szkolne w siatkówce dziewcząt, o Puchar Dyrektora Szkoły.  Po pasjonującej rywalizacji 1 miejsce i tym samym Puchar Dyrektora zdobyła drożyna dziewcząt z kl 3e.

Kolejne miejsca wywalczyły drużyny – kl 3cg – 3df – 8ab i 7b.

Gratulujemy wszystkim dziewczynom biorącym udział w turnieju !

 

  Z okazji Dnia Kobiet

życzymy wszystkim Paniom

dużo wiosennego słońca

oraz niegasnącego uśmiechu

 na Waszych twarzach.

Aby to, czego pragniecie zawsze było na wyciągnięcie ręki.

życzą Panowie

 

 

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 będziemy otwierać jedną klasę IV i jedną klasę VII. Będziemy to przeprowadzać w porozumieniu z dyrektorami okolicznych szkół, by przejście uczniów jak najmniej wypłynęło na ich organizację. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły podczas Dnia Otwartego.

                                                                  Joanna Piećko-Szopińska

                                                                           Dyrektor Szkoły

Prosimy składać poniższe informacje do dnia 25 marca 2019r.

Informacja dla rodziców klas IV i VII

DZIEŃ OTWARTY

w Szkole Podstawowej nr 18

z Oddziałami Integracyjnymi

w Chorzowie

5 marca we wtorek

16.00 – 18.00

Szanowni Państwo

Zapraszamy 5 marca w godzinach 16.00 – 18.00 do odwiedzenia naszej szkoły.
Poniżej zamieszczamy plan spotkań, dzięki którym pragniemy przybliżyć Państwu naszą pracę. Podczas wizyty w szkole  zapraszamy do obejrzenia szkoły i rozmowy z nauczycielami.

Zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem Szkoły o godz. 17.00 w holu szkoły  na I piętrze.

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA

więcej »»

Zapisy i rekrutacja uczniów do klasy 1 w roku szkolnym 2019/2020

 

Zapraszamy Rodziców do zapisania swoich Dzieci do klasy 1 w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

Jeśli zamieszkujecie Państwo przy ulicy znajdującej się w obwodzie naszej szkoły, proszę złożyć ZGŁOSZENIE.

Prosimy sprawdzić granice obwodu szkoły:

ul. Brzozowa – numery wszystkie

ul. Graniczna – numery wszystkie do 49

ul. Jubileuszowa – numery wszystkie

ul. ks. bp. Józefa Gawliny – numery wszystkie

ul. ks. Józefa Czempiela – numery wszystkie

ul. Ludwika Solskiego – numery wszystkie

ul. Obrońców Chorzowa – numery wszystkie do 10

ul. Stefana Batorego – numery wszystkie od 41 do końca.

Jeśli zamieszkujecie Państwo przy ulicy znajdującej się poza obwodem naszej szkoły, proszę złożyć WNIOSEK w terminie 4 – 15 marca 2019 r. (postępowanie uzupełniające, gdy pozostaną wolne miejsca 15-26 kwietnia 2019 r.).

Joanna Piećko-Szopińska

Dyrektor Szkoły