Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Otwarty w Osiemnastce

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej szkoły podczas Dnia Otwartego w dniu 22 marca 2018 r. w godzinach 16.00-18.00.

Do zobaczenia!

Przebieg Dnia Otwartego

więcej »»

Bierzemy udział w Kampanii „Razem raźniej”

Przystąpiliśmy do konkursu na uzyskanie tytułu „Przyjazna szkoła/placówka” realizowanego w ramach kampanii „Razem raźniej”, którą organizuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W ramach konkursu  zadeklarowaliśmy wykonanie pięciu zadań:  klasa 7b wykona prezentację multimedialną na podstawie  wycieczki integracyjnej, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie opracują sprawozdanie z codziennej pomocy koleżeńskiej, uczniowie z różnych klas, szczególnie młodsi, wykonają prace plastyczne („Kartka urodzinowa dla kolegi”), klasa IV razem z panią psycholog odbędzie zajęcia na temat „Moja rola w rodzinie”, z których zostanie sporządzony scenariusz i plakat, cała społeczność uczniowska przygotuje Dzień Przyjaciela, zostanie on udokumentowany w formie fotorelacji i zamieszczony na stronie naszej szkoły.

W konkursie wezmą zatem udział uczniowie z wszystkich klas, działamy przecież wspólnie, bo razem jest raźniej.

Puchar Dyrektora w siatkówce dziewcząt.

Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka kolorowankaDobiegły końca, międzyklasowe  rozgrywki w siatkówce dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły.

Do zawodów przystąpiły drużyny  z klas: 2b -2cg-2e-3a- 3bc-3de. W meczu finałowym spotkały się drużyny dziewcząt z klasy 3bc i 2cg. Mecz, wynikiem 2:1 w setach, wygrały dziewczyny z kl 3bc i tym samym zdobyły Puchar Dyrektora Szkoły.
Gratulujemy!

więcej »»

Inauguracja zajęć w ramach Uniwersytetu Dziecięcego

Zainaugurowaliśmy działalność Uniwersytetu Dziecięcego w sobotę, dnia 17.03.2018r. zajęciami z użyciem rurek BUM BUM. Rurki te dają niesamowite możliwości, także dzieci mogły pogimnastykować się, potańczyć i współtworzyć małą orkiestrę. Dzieci od 5 do 10 lat dobrze się bawiły pod kierunkiem pani Agnieszki Wojczyk, która zajęcia przygotowała. Zapraszamy na kolejne zajęcia „Chemia od kuchni”.

VIII Wieczornych Spotkaniach z Matematyką w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki

9 marca od 17.00 do 22.00 uczniowie klasy 4 brali udział w VIII Wieczornych Spotkaniach z Matematyką w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki.
Poznali hieroglify, pisali na ulepionych przez siebie glinianych tabliczkach , brali udział w grach i zabawach logicznych , poznali matematyczne frazeologizmy. Posługując się szyfrem Cezara i alfabetem Morse’a znaleźli drogę do ukrytego skarbu.
Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie, a matematyka została królową nauki po raz kolejny. więcej »»

3 miejsce dla siatkarzy !

Podobny obraz  Na kompleksie sportowym ,,Hajduki”, rozegrany został finał Mistrzostw Chorzowa w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

więcej »»

Mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie zjazdowym.

Podobny obrazDużym sukcesem naszych uczniów zakończyły się Mistrzostwa Chorzowa narciarsko-snowbordowe szkół gimnazjalnych w Wiśle, które odbyły się  8 marca. Nasi zawodnicy zdobyli tytuł Wicemistrzów Chorzowa, ulegając jedynie gimnazjum dwujęzycznemu ,  wyprzedziliśmy zarówno szkoły sportowe, jak też szkołę społeczną.

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

więcej »»

Bohaterki z Chorzowa

W dniu 8 marca, w Dniu Kobiet, odbyło się spotkanie uczniów klas 4 i 7 w ramach lokalnej kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, zorganizowanej z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie młodych chorzowianek do podążania za swoją pasją. Naszych uczniów inspirowała Pani Małgorzata Kern – Skarbnik Miasta Chorzowa. Opowiadając o swojej zawodowej karierze i edukacji – pasji do matematyki i nauki języków obcych – podkreślała, co dzięki zainteresowaniom udało się jej osiągnąć. Ciekawe studia, liczne zagraniczne podróże – to wszystko było możliwe dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w podejmowane zadania. Podczas spotkania, Pani Małgorzata Kern, przedstawiła historie kobiet, które zostały opisane w książkach  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo i „Damy, dziewczyny, dziewuchy” A. Dziewit – Meller, które w ramach kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, otrzymała każda szkoła wspierająca akcję. Książki te można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że opowieści o sukcesach i pasjach przedstawionych kobiet zachęcą nasze uczennice do podejmowania życiowych wyzwań, chłopców natomiast do wspierania koleżanek i partnerskiej postawy.

Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic.

Sukcesem naszych siódmoklasistów zakończyły się eliminacje turnieju kibiców w projekcie „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”, który został zorganizowany przez Urząd Miasta Chorzów w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego, w środę 28 lutego. Nasza szkoła zajęła w eliminacjach pierwsze miejsce i bliscy jesteśmy, by powtórzyć wieloletni sukces, kiedy wygrywaliśmy turniej kibiców. Nasz tegoroczny doping był barwny, dynamiczny i porażający, mimo że wzięło w nim udział zaledwie 15 uczniów klas siódmych  – za to świetnie przebranych i energicznie kibicujących w rytmie bębna i przy wsparciu naszych cheerleaderek.

więcej »»