Biuletyn Informacji Publicznej

Odwołanie Festynu Rodzinnego Promiennie w Batorym i uroczyste otwarcie Podwórka Talentów NIVEA

Z powodu rozpoczętych w dn. 18.09.2018 r. prac budowlanych związanych z Podwórkiem Talentów NIVEA odwołujemy Festyn Rodzinny Promiennie w Batorym, który miał się odbyć 28.09.2018 r.

Przygotujemy uroczyste otwarcie Podwórka Talentów NIVEA z atrakcjami przewidzianymi na festyn, impreza odbędzie się popołudniu. Termin podamy po ustaleniu daty odbioru technicznego Podwórka Talentów NIVEA.

 

Joanna Piećko-Szopińska

Dyrektor Szkoły

Projekt ERASMUS+ „CHANCE”

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy , że  od 1 września 2018 nasza szkoła rozpoczęła międzynarodową współpracę z czterema europejskimi szkołami w ramach programu Erasmus +. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata będziemy współpracować nad projektem dotyczącym zanieczyszczeń oraz ochrony środowiska zatytułowanym CHANCE ze szkołami partnerskimi w Grecji, Łotwie, Portugalii i Włoszech. Projekt przewiduje wspólne projekty na platformie eTwinning oraz wizyty uczniów w szkołach partnerskich. Wszystkie działania będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W tym roku szkolnym planujemy dwa tygodniowe wyjazdy uczniów: do Włoch oraz do Łotwy.

W związku z tym poszukujemy uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum chętnych do udziału w projekcie. Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce SZKOŁA – ERASMUS + „CHANCE”

http://sp18.chorzow.pl/projekt-erasmus-chance/

 

ZAPRASZAMY!

Pierwszaki – na start !

Znalezione obrazy dla zapytania gry i zabawy ruchowe Wszyscy  uczniowie klas pierwszych rozegrali swój pierwszy, w szkole podstawowej,  turniej sportowy – gier  i zabaw ruchowych. Dla uczestników zostały przygotowane  konkurencje : bieg sztafetowy,  prowadzenie piłki kijem hokejowym, kozłowanie piłki,  rzut woreczkiem do celu, bieg slalomem z piłką w ręku, zabawa przynieś – zanieś. W ramach nagrody uczniowie otrzymali piłki dla swoich klas , naklejki sportowe oraz dyplom pamiątkowy.

więcej »»

Projekt PIWONIA

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od 1 września 2018 roku nasza szkoła, jako jedna z sześciu w województwie śląskim,  rozpoczęła realizację projektu PIWONIA – „Poznawanie i wspólne odkrywanie. Nauka innowacyjnie atrakcyjna”.

Projekt jest realizowany przez Pracownię Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i potrwa od 1 września 2018 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów klas V-VIII  pozwalających na rozbudzanie ciekawości poznawczej. A także stymulowanie intelektualnego i społecznego rozwoju młodych ludzi, inspirowanie do kreatywnego, twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności matematyczno-przyrodniczych i  umiejętności ICT.

 

Warsztaty będą odbywały się w naszej szkole oraz na Uniwersytecie Śląskim.

 

Do projektu zostaną zakwalifikowani uczniowie spełniający minimalne warunki rekrutacyjne.

 

Informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie www.piwonia.us.edu.pl

Europejski Tydzień Sportu.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tegoroczna edycja ETS – u odbędzie się w dniach od 23 do 30 września.

Szkoła nasza przystąpiła do ETS-u z następującą ofertą sportową:

1. Turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami rodziców – absolwentów i uczniów – 24.09 – sala gimnastyczna.

2. Sztafeta pływacka  uczniów i nauczycieli – 24.09. -basen MORiS.

3.  Turniej gier i zabaw dla klas 4 i 7 – 26.09 –  hala MORiS

4.  Turniej piłki nożnej pomiędzy drużynami rodziców – absolwentów i uczniów- 28.09 -boisko szkolne SP 18.

5. .Pokazy sztuk walki kung -fu połączone z ćwiczeniami dla chętnych – 28.09- boisko szkolne SP 18.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Europejskiego Tygodnia Sportu –  wybierając województwo i  datę – znajdziesz NASZE  proponowane wydarzenia sportowe.

https://etspolska.pl/index.php/wydarzenia/

logo

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy serdecznie na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 , która przebiega następująco:

godz. 8.00 Msza święta w kościele pw. Dobrego Pasterza

godz. 9.00 klasy 3 gimnazjum

godz. 9.45 klasy 7 i 8 szkoły podstawowej

godz. 10.30 klasy 2, 4 i 5 szkoły podstawowej

godz. 11.15 klasy 1 szkoły podstawowej.

Prosimy uczniów o udanie się do sal i wraz z wychowawcami proszę przejść na hol na I piętrze.

 

Joanna Piećko-Szopińska

Dyrektor Szkoły

Podwórko Talentów NIVEA – jest nasze!!!

Drodzy Państwo po 40 dniach zmagań udało nam się wspólnymi siłami zdobyć upragnione Podwórko Talentów NIVEA. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i pomoc.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie

Pod tym adresem można zobaczyć oficjalne ogłoszenie wyników: OFICJALNE WYNIKI

 

 

 

 

Otrzymaliśmy tytuł „Przyjazna Szkoła/Placówka”

Konkurs na tytuł „Przyjazna szkoła/placówka” dla szkół młodzieżowych wszystkich typów z terenu województwa śląskiego został ogłoszony przez Kuratotium Oświaty
w Katowicach i trwał od lutego do końca maja 2018 r.

Główne cele przedsięwzięcia:
przedstawienie szkoły/placówki jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, w którym mogą bawić i uczyć się wszystkie dzieci; inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu; kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji; wyzwalanie twórczej ekspresji, aktywności, kreatywności; wyrabianie umiejętności współpracy w grupie integracyjnej.

więcej »»

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom za kolejny rok wspólnej pracy. Życzymy, by nadchodzące wakacje były słoneczne, bezpieczne oraz pełne radości i odpoczynku.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi

Podwórko Talentów  NIVEA !!!

 

Głosujemy do czwartku do godziny 24.00 !!!

 

Rejestrujemy się (zakładamy konto) na stronie:

 

Kliknij aby zagłosować: Twój Głos

 

https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/361-chorzow

 (Z jednego adresu IP można oddać 5 głosów w ciągu jednego dnia).

Głosujemy codziennie do 21 czerwca.

(Ważne, aby kliknąć hasło „GŁOSUJ” 2 razy – najpierw akceptujemy regulamin, następnie weryfikację Captcha – dopiero po pojawieniu się komunikatu „Dziękujemy za oddany głos” jesteśmy pewni, że głos zostanie zliczony) – podliczanie głosów następuje raz dziennie.

Namawiamy do zabawy rodzinę, znajomych, kolegów, koleżanki.