W naszym Gimnazjum działa Uczniowski Klub Sportowy KUNG-FU a w nim sekcje:

Chorzowskie Centrum Sztuk i Sportów Walki – Adam Postulka 608462611
Siatkówka – Piotr Olszynka 510297184
Tenis ziemny – Andrzej Noga 694428849

Zajęcia odbywają się na naszej sali gimnastycznej w sprawie zajęć z tenisa ziemnego prosimy o kontakt telefoniczny z p. Andrzejem Nogą

CHORZOWSKIE CENTRUM SZTUK I SPORTÓW WALKI

Dzieci do 12 lat – grupa początkująca
wtorki i czwartki od 17.30 do 19.00
prowadzący Adam Postulka 6 DAN, Adam Koruszowic 1 DAN

Dzieci do 12 lat – grupa średnio zaawansowana
poniedziałki i środy od 17.00 do 18.30
prowadzący Adam Postulka 6 DAN

Młodzież i dorośli – grupa zaawansowana i zawodnicza
poniedziałki i środy od 18.30 do 20.00
prowadzący Adam Postulka 6 DAN, Bartłomiej Gasiński 1 DAN

SIATKÓWKA
wtorki i piątki od 16.00 do 17.30

CHORZOWSCY SPORTOWCY W CHINACH

W dniach 9 – 23 lipca br. grupa trzynastu zawodników z naszego Klubu, Chorzowskiego Centrum Sztuk i Sportów Walki, uczestniczyła w wyprawie do Chin.
Przygotowania do niej trwały od blisko roku.
Z racji charakteru stowarzyszenia, głównym szkoleniowym celem wyjazdu było odwiedzenie klasztoru Shaolin. Miejsce to jest kolebką wielu współczesnych stylów sportów i sztuk walki uprawianych na świecie. Wspaniałym przeżyciem okazał się pokaz sztuk walki przedstawiony przez mnichów z klasztoru oraz wspólne z nimi zdjęcia.
Wyprawa stała się ciekawym wyzwaniem ze względu na samodzielne podróżowanie po Chinach, bez przewodników i pośredników dzięki czemu mogliśmy w bezpośredni sposób poznać życie mieszkańców, które okazało się przepełnione kontrastami między stylem i jakością życia Chińczyków ze względu na to, jakie rejony państwa czy miasta zamieszkują. Imponująca pod względem rozwoju technologicznego cywilizacja kontrastowała bardzo w naszych oczach z ubóstwem i zacofaniem innych rejonów miasta.

Podczas tej niezwykłej wyprawy odwiedziliśmy wiele fascynujących miejsc. Zwiedziliśmy Plac Tiananmen Plac Niebiańskiego Spokoju, Zakazane Miasto rezydencję dawnych cesarzy. Podziwialiśmy Mur Chiński, jedyną budowlę na Ziemi widoczną z kosmosu. W Luo Yang widzieliśmy szczątki imponujących świątyń wykutych w skalnych grotach, dawniej szczycących się świetnością, obecnie zniszczonych i popadających w ruinę z powodu braku troski władz komunistycznych. Szanghaj to miasto będące wizytówką współczesnych Chin. Dech zapierały strzeliste, sięgające chmur nietypowe w kształtach konstrukcje wieżowców. Odpoczywaliśmy w zachwycających ogrodach Yu Yong, w których chroniliśmy się w cieniu drzew, mających nawet cztery tysiące lat. Podróżowaliśmy rozmaitymi środkami lokomocji, dużo czasu spędziliśmy w samolotach, w pociągach, przemieszczaliśmy się metrem, minibusami, nawet rykszą, ale największą atrakcją okazała się podróż koleją, która rozwijała prędkość 430 km na godzinę. Dużym wyzwaniem okazało się odwiedzenie świątyni Tai Shan, do której wspięliśmy się po 7200 schodach. Prawdziwym przeżyciem dla nas sportowców było zobaczenie w Pekinie wioski olimpijskiej z przepięknym stadionem zw. Ptasim Gniazdem. Kulturę rejonu wspaniale poznać można również dzięki kuchni. Delektowaliśmy się doskonałymi potrawami, które niejednokrotnie zaskakiwały nas różnorodnością smaków. Dokuczliwe dla nas Europejczyków okazały się warunki klimatyczne: temperatura powietrza dochodziła do 40 st. C, a wilgotność przekraczała 70 %.

Wyprawa stała się sprawdzianem siły charakteru jej uczestników, wyznaczała nowe granice wytrzymałości i dla wielu z nas była to wyprawa życia.

Zachwyceni kulturą Azji rozważamy kolejne projekty wypraw do inspirujących miejsc tej części świata, może Wietnam, Laos lub Kambodża. Dla pasjonatów to kolejne wspaniałe wyzwanie. Zapraszamy do udziału we wspólnych treningach i wyprawach.

Adam Postulka