Wycieczka szkolna do Berlina

W dniach 7.-8. 12. 2017r. odbyła się szkolna wycieczka do stolicy Niemiec. Aż 75 uczniów zdecydowało się zwiedzić Berlin i zaznać tropikalnego klimatu w parku wodnym Tropical Island. Zwiedziliśmy wiele ważnych miejsc w Berlinie Wschodnim i Zachodnim, poznaliśmy jego historię i poczuliśmy magiczny klimat jarmarków bożonarodzeniowych, które należą do tradycji adwentowych państw niemieckojęzycznych.

Relacje uczniów najlepiej oddadzą wrażenia uczestników wycieczki:

Bardzo długo czekałem na wycieczkę do Berlina, no i wreszcie nadszedł upragniony dzień wyjazdu. Bardzo cieszyłem się, że zobaczę  miasto, w którym jeszcze nigdy nie byłem. Najbardziej mnie zachwyciły w nim widoki z Wieży Telewizyjnej oraz Brama Brandenburska.
Na jarmarku na placu Aleksandra kupiłem sobie ładny szalik o ciekawych wzorach. Największe zadowolenie odczułem w parku wodnym Tropikalna Wyspa, w którym pływałem przy plaży, przy której mogłem się zrelaksować.
Następnego dnia rano zwiedzaliśmy muzeum techniki. Najbardziej mnie tam zachwyciły stare komputery oraz lokomotywownia z lokomotywami. Wycieczka naprawdę mi się podobała!!!
Antek, klasa 2g

 

Niedawno wróciłam z dwudniowej wycieczki do Berlina, na której było mnóstwo niezwykłych i zadziwiających atrakcji. Najbardziej podobała mi się tam Wieża Telewizyjna, na której podziwiałam nocną panoramę Berlina, a także największy w Europie Aquapark – Tropical Island, w którym mogłam odpocząć od codziennych obowiązków i na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Następnego dnia zwiedzaliśmy Reichstag, który na pozór wydawał się nudnym miejscem, aczkolwiek okazał się być bardzo interesujący i niezwykły. Wycieczka dostarczyła mi niezapomnianych przeżyci, bardzo chciałabym tam kiedyś wrócić.
Ada, klasa 2b

Wycieczka do Berlina już za nami… bardzo mi się podobała, ale była za krótka!
Bardzo lubię aquaparki, dlatego wizyta w Tropical Island była ogromną przyjemnością.
Sama stolica Niemiec to piękne,  nowoczesne miasto. Na mnie ogromne wrażenie zrobiła panorama metropolii  widziana nocą z Wieży Telewizyjnej. Nie zapomnę też Muru Berlińskiego  czy Pomnika Ofiar Holocaustu. Chciałabym kiedyś wrócić do Berlina na dłużej i pospacerować ulicami.
Jestem pewna, że to miasto kryje jeszcze wiele ciekawych miejsc.
Tosia, klasa 7b

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj: zdjęcia