Języki obce w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczą się języka angielskiego, niemieckiego oraz włoskiego. Język angielski jest obowiązkowy dla wszystkich. Język niemiecki i włoski jest drugim językiem  od klasy 7(2 godziny w tygodniu), zgodnie z nową podstawą programową.
Klasy dzielone są na grupy, według  poziomu  zaawansowania. Na lekcjach języków obcych uczniowie ćwiczą czytanie, pisanie, mówienie i rozumienie ze słuchu. Wykonują prace projektowe, oglądają filmy i bajki, słuchają piosenek, tekstów, dialogów i ćwiczą, a następnie prezentują krótkie scenki. Do dyspozycji uczniów jest również bogaty zbiór książek, czasopism oraz innych materiałów (ulotki, broszury, plakaty edukacyjne, mapy, plansze, autentyczne magazyny i gazety, gry edukacyjne) oraz oprogramowanie do tablicy interaktywnej.
Po lekcjach uczniowie mogą korzystać z centrum multimedialnego, gdzie można szlifować swoje umiejętności językowe w sieci oraz korzystać z programów do nauki języków.
Języki obce w naszej szkole to nie tylko zajęcia szkolne, ale także  udział w Dniach Języków Obcych, możliwość prenumeraty czasopism wydawnictwa Mary Glasgow Magazines, bogata biblioteczka książek w wersji uproszczonej, English Corner w szkolnej gazetce PO DZWONKU, nauka kolęd i świątecznych piosenek angielskich, niemieckich i włoskich, udział w warsztatach językowych i teatralnych w języku angielskim w ramach programu NaukaBezGranic.
Uczniowie mają także możliwość wyjazdów zagranicznych, aby szlifować swoje umiejętności zdobyte w szkole. Próbują także swych sił w licznych konkursach językowych,  gdzie odnoszą liczne sukcesy.