Bohaterki z Chorzowa

W dniu 8 marca, w Dniu Kobiet, odbyło się spotkanie uczniów klas 4 i 7 w ramach lokalnej kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, zorganizowanej z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie młodych chorzowianek do podążania za swoją pasją. Naszych uczniów inspirowała Pani Małgorzata Kern – Skarbnik Miasta Chorzowa. Opowiadając o swojej zawodowej karierze i edukacji – pasji do matematyki i nauki języków obcych – podkreślała, co dzięki zainteresowaniom udało się jej osiągnąć. Ciekawe studia, liczne zagraniczne podróże – to wszystko było możliwe dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w podejmowane zadania. Podczas spotkania, Pani Małgorzata Kern, przedstawiła historie kobiet, które zostały opisane w książkach  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo i „Damy, dziewczyny, dziewuchy” A. Dziewit – Meller, które w ramach kampanii „Bohaterki z Chorzowa”, otrzymała każda szkoła wspierająca akcję. Książki te można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że opowieści o sukcesach i pasjach przedstawionych kobiet zachęcą nasze uczennice do podejmowania życiowych wyzwań, chłopców natomiast do wspierania koleżanek i partnerskiej postawy.