Staramy się o uzyskanie tytułu „Przyjazna szkoła”

 

W ramach Kampanii '”Razem raźniej” organizowanej przez Kuratorium Oświaty bierzemy udział w konkursie na tytuł „Przyjazna szkoła”. W jego ramach realizujemy pięć zadań. W kwietniu zakończyliśmy pierwsze dwa („Razem na wycieczce” – zajęcia integracyjne oraz zajęcia z psychologiem na temat rodziny).

Klasa 7b razem z wychowawcą – Panem Jackiem Korcem oraz Paniami: Iwoną Zarzycką i Ewą Prus odbyła wycieczkę do Parku Śląskiego. Uczniowie klasy integracyjnej chcieli wspólnie przywitać wiosnę i poznać piękne zakątki znanego parku.

Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca: Stadion Śląski, Planetarium, „Kapelusz” i tereny rekreacyjne. Mieliśmy okazję poćwiczyć na siłowni i pozostawić rysunki wykonane kolorową kredą na asfalcie. To są efekty naszego konkursu na logo szkoły i klasy. Wspólnie robiliśmy zdjęcia i dokumentowaliśmy nasz pobyt w tym pięknym miejscu. Największą przyjemność sprawiły nam podchody, dziewczyny przygotowały dla chłopców niezwykłe zadania: trzeba było nawet zaśpiewać! Metę ustaliliśmy przy Planetarium Śląskim – tam też zrobiliśmy ostatnie zdjęcie, potem udaliśmy się do domu. Wiosna została przywitana przez nas wspólnie, pamiętamy bowiem, że razem jest zawsze raźniej!

Klasa 4 natomiast odbyła dwugodzinne zajęcia z panią psycholog na temat: „Moja rola w rodzinie”. Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad tym problemem, przygotowywali w grupach krótkie scenki oraz namalowali plakat ukazujący ich wyobrażenie rodziny.