XVI Przyjemny Festiwal Kultury, Sztuki i Nauki „TALENTOWNIA”

Już po raz szesnasty organizujemy w maju naszą tradycyjną „TALENTOWNIĘ”.  W tym roku motywem przewodnim będą słowa pochodzące ze znanej piosenki: „Chodź, pomaluj mój świat.” W dniach 16 i 17 maja w Domu Kultury „Batory” uczniowie przedstawią swoje interpretacje różnobarwnego świata wokół nas. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów oraz patronatem medialnym „Gońca Górnośląskiego” i „Chorzowianina”.

W pierwszym dniu festiwalu zobaczymy projekty edukacyjne klas drugich gimnazjum i siódmych szkoły podstawowej: ich bogata tematyka, m.in. technika, sport i kulinaria z pewnością zainteresują całą publiczność.

Drugiego dnia pozostałe klasy, zarówno pierwsze, czwarta, jak i trzecie gimnazjalne zaprezentują spektakle oraz prezentacje multimedialne ukazujące ich wizję tegorocznego przewodnego hasła.

23 maja o godzinie 17.00 zapraszamy do Domu Kultury „Batory” na uroczystą galę, podczas której będzie można podziwiać przestawienia i projekty, które najbardziej spodobały się publiczności. Serdecznie zapraszamy na naszą Talentownię!