W ramach swojej akcji wolontariusze z Gimnazjum nr 8 zorganizowali świąteczne mikołajkowe spotkanie, na które zaprosili przedszkolaków oraz członków Klubu Seniora.

Dokładnie zaplanowali i przygotowali całe przedsięwzięcie. Własnoręcznie wykonali zaproszenia, upiekli ciasta oraz przygotowali świąteczny turniej. Goście podzieleni na trzy drużyny zmierzyli się z różnymi świątecznymi wyzwaniami. Jednym z nich było zrobienie pierników. Drużyny musiały wyrobić ciasto, wyciąć kształty ,a na końcu udekorować upieczone pierniczki. Inne zadanie polegało na wykonaniu papierowych ozdób choinkowych. Nie zabrakło też opowieści o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, zabaw i wspólnego kolędowania. Na pamiątkę spotkania wolontariusze przygotowali prezenty. Ze środków zebranych podczas kiermaszu zakupiliśmy niezbędne materiały i sami przygotowaliśmy drobne upominki.

Z relacji szkolnego klubu wolontariatu: „Powinniśmy częściej organizować tego typu incjatywy. Mimo młodego wieku, mamy bardzo wiele do zaoferowania drugiemu człowiekowi. ”