Z królową nauk za pan brat

Może nie wszystkim wiadomo, że 14-ego marca (czyli w dniu, którego datę, przynajmniej w formacie amerykańskim, zapisuje się jako 3.14) obchodzimy Dzień Liczby π .

Samo święto oczywiście obchodzone jest z przymrużeniem oka, i chodzi wyłącznie o spopularyzowanie matematyki poprzez jej najbardziej popularną ale jakże skomplikowaną stałą, która nie przestaje fascynować, i wciąż daje do myślenia.

W tym roku uczniowie naszej szkoły, aby uczcić jubilatkę, wzięli udział w festiwalu nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowanym na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wśród przygotowanych wykładów, warsztatów czy pokazów coś atrakcyjnego znalazł dla siebie zarówno pasjonat, jak i ten, kto chciałby dopiero odkryć urok nauk ścisłych, czy nawet ktoś, kto określa sam siebie jako zaprzysięgłego humanistę. Popularnością wśród uczniów cieszyły się konkursy, zagadki i gry.

Do niewymiernego zobaczenia za rok.