KLUB GIMNAZJALISTY ZAPRASZA

Proponujemy uczniom różnorodne zajęcia:

  • Zajęcia plastyczno – artystyczne
  • Zajęcia sportowe
  • Zajęcia z wolontariatu
  • Zajęcia dla grupy uczniów klas 1 gimnazjum o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia noszą nazwę „Z dysleksją za pan brat”
  • Zajęcia kulinarne
  • Zajęcia z j. niemieckiego
  • Wycieczki, wyjścia
  • Pomoc w nauce
  • Pomoc w odrabianiu zadań domowych

Klub Gimnazjalisty umożliwia uczniom:

uczestniczenie w interesujących zajęciach oraz

pomoc w wykonywaniu prac domowych.

Udzielimy porad, wesprzemy, podniesiemy na duchu.
I pamiętajcie – zawsze mamy czas na ROZMOWĘ!


Przyjdź! Będzie ciekawie, przekonasz się sam.

Informacje o kółkach zainteresowań  i ich terminach

znajdziesz na Librusie.

Organizacja pracy w Klubie Gimnazjalisty

 

Z uczniami pracuje 2 wychowawców:

 

mgr Beata Woźniak

 

mgr Krystian Barczyk

 

Klub jest czynny od 7:00 do 16:00, w piątki do 15:00

ZAPRASZAMY NA SMACZNE OBIADY

Cennik, jadłospis i godziny wydawania posiłków znajdziecie w Klubie J

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie każdorazowej nieobecności dziecka, gdyż w przeciwnym razie nie otrzyma zwrotu za niewykorzystane obiady.

Do zobaczenia !!!!!!

 

Plany Klubu Gimnazjalisty na najbliższe miesiące

Klub Gimnazjalisty – u nas dużo się dzieje!

Drodzy Uczniowie,

Zapraszamy was wszystkich do Klubu Gimnazjalisty. Na ten rok szkolny mamy już mnóstwo planów. Będziemy angażować się w wolontariat i brać udział w różnych wydarzeniach kulturalnych. Postaramy się każdego dnia ciekawie spędzać czas. Chcecie wiedzieć, co się będzie działo w Klubie Gimnazjalisty przez najbliższych kilka miesięcy? Oto nasze plany:

Pomagamy innym…

Wielu klubowiczów aktywnie angażuje się w wolontariat. Włączają się w kwesty prowadzone na rzecz Chorzowskiego Hospicjum oraz pracują z podopiecznymi Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Już niedługo w naszej szkole zorganizowane zostanie spotkanie z koordynatorem Chorzowskiego Hospicjum, który osobiście przedstawi zainteresowanym możliwości współpracy. Uczniowie, którzy przez cały rok będą się angażować w działania na rzecz Hospicjum, uzyskają zaświadczenie o wolontariacie, które wiele szkół średnich traktuje jako dodatkowe punkty egzaminacyjne.

Współpracujemy także ze stowarzyszeniem zajmującym się wolontariatem , które także przeprowadzi dla naszych uczniów zajęcia  oraz wykłady.

Będziemy także organizować 5.12. Dzień Wolontariatu.

Klub Gimnazjalisty angażuje się również w X chorzowską kampanie Pola Nadziei, wrzesień 2016 – maj 2017.
Celem Pól Nadziei jest edukacja na temat stosunku do ludzi nieuleczalnie chorych, nauka tolerancji oraz pozyskiwanie środków na opiekę nad pacjentami Hospicjum chorzowskiego. Wraz z wolontariuszami na naszym szkolnym polu zasadziliśmy 200 cebulek żonkili. Zorganizujemy szkolny dzień Pól Nadziei. Podejmiemy działania propagujące ideę pomocy charytatywnej, informacje o akcji Pole Nadziei, będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz Hospicjum, zorganizujemy prelekcje dla wybranych klas/grup uczniów.
Pojedziemy z wizytą do chorzowskiego Hospicjum, w celu uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy placówki. Prelekcje obejmą tematykę opieki hospicyjnej, działalności hospicjum oraz wolontariatu. Specjalnie na naszą wizytę pani psycholog z hospicjum przygotuje warsztaty z komunikacji interpersonalnej.
Jak co roku bierzemy udział w kwestach jesiennych – zbiórka funduszy na cele chorzowskiego Hospicjum.
W najbliższym roku aktywnie będziemy wspierać chorzowskie Schronisko a także Fundację „Kocimiętka”.
Planujemy zorganizować Szlachetną Paczkę a także wspierać działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Polecamy też stronę www.polichrom – gra dla kół wolontariatu, w której mieliśmy możliwość wziąć udział. Nasza drużyna zdobyła 326 punktów. Przez cały poprzedni rok szkolny borykaliśmy się z rozmaitymi zadaniami: taski, wyzwania i misje. Udział w grze dał nam niesamowitą zabawę i radość. Wyzwolił w nas energię i pasję do dalszych działań.

Aktywnie działamy na rzecz chorzowskich Przedszkoli: 1, 8, 16, 20. Nasi wolontariusze pomagają w prowadzeniu różnych zajęć, aktywnie uczestniczą w zajęciach, organizując najmłodszym rozmaite zabawy i atrakcje.

 

 Co jest grane w kulturze…

W ramach Klubu Gimnazjalisty odbywają się spotkania filmowe, podczas których oglądamy ciekawe filmy i dyskutujemy na ich temat.

Chodzimy na ciekawe koncerty.

Bierzemy udział w ciekawych zajęciach.

A może znajdzie się tez czas , aby w jakieś nudne, deszczowe popołudnie wybrać się do kina czy teatru?

Ciekawie spędzać razem czas…

W Klubie Gimnazjalisty prowadzone są różne zajęcia artystyczne. Odbywają się zajęcia plastyczne, na których między innymi przygotowujemy odlewy gipsowe, malujemy, rysujemy, wykorzystujemy taśmę gipsową, lepimy w glinie, wykonujemy kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkiej Nocy. Zrobimy własnoręcznie prezenty świąteczne dla pacjentów Hospicjum. Prowadzimy też zajęcia kulinarne – propagujemy zdrowy i smaczny styl życia. Udało nam się między innymi wspólnie zrobić parę pysznych i zdrowych sałatek, koktajli i soków.

 

Potrafimy też upiec przepyszne, zdrowe ciasta np. marchewkowe.

Będziemy też organizować wycieczki rowerowe i krajoznawcze.

Zdarza się nam również grać razem w gry planszowe albo słuchać muzyki.

Zawsze znajdzie się też w Klubie miejsce dla tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę. Klubowicze mogą codziennie liczyć na pomoc nauczyciela w trakcie nauki przed sprawdzianem albo przy przygotowywaniu prac domowych.

U nas znajda miejsce uczniowie zwolnieni z zajęć wychowania fizycznego, religii oraz drugiego języka.